הפודקסט

פרק #24 לוקחים את הכוח שלנו בחזרה

אנחנו חיים בתקופה שתכתב בספרי ההיסטוריה, ויש המון המון קולות ודעות שונות בימים האלה שסותרים אחד את השני.

אחד הקולות האלו מגיעים מד"ר ברוס ליפטון, ביולוג ומומחה לאפיגנטיקה.

 

 

כשאנחנו בפחד, אנחנו גורמים לגוף שלנו להיות בהשהייה של התחזוקה החיונית שלו ומחלישים את המערכת החיסונית שלנו, כי במצב הישרדותי, הגוף שם את המשאבים במה שיעזור לו לברוח. להזרים דם יותר בקצב ולהיות יותר בעירנות.

זה קצת כמו פלאפונים שרוצים לשמור על חיי סוללה, אז משביתים כל מיני תהליכים, מצמצמים את בהירות של המסך והפלאפון משאיר רק מה שחובה שישאר על מנת לתפקד.

אז מערכת חיסון חזקה לא חיונית במצבי פחד, ועוד המון תהליכים נוספים שקשורים לבריאות של הגוף עצמו.

 

איום מהעולם החיצוני תמיד ינצח איום מהעולם הפנימי, וכשאני אומרת עולם פנימי, אני מתכוונת לגוף עצמו. אם אתם חיים בפחד מוירוס קטלני שעלול להדביק אתכם, זה איום חיצוני שמפעיל את מנגנון ההישרדות שלכם, שכפי שאמרתי, מנטרל תהליכים מסויימים ומחליש את מערכת החיסון, כי אלו תהליכים פחות רלוונטיים מבחינת הגוף כשיש איום חיצוני.

 

הגוף שלנו לא מתכונן כך שיהיה המון איומים וגורמים ללחץ כמו שאנחנו חיים בעידן הזה. הלחצים מעלים את הסיכוי לפגיעה וזאת הבעיה העיקרית של התקופה הזאת.

חשוב לשמור על הפיזיולוגיה שלנו ועל הבריאות ואת זה אפשר לעשות בעזרת תזונה נכונה, שמירה על התדר שאתם נמצאים בו, ספורט והטבע.

תזונה נכונה זה לאכול בעיקר מזון לא מעובד, כמה שיותר קרוב לטבע ורצוי עם כמה שפחות ריסוסים וכימיקלים. היום די מאתגר למצוא כאלה מקומות, אבל כן אפשרי אם מחפשים ממש טוב ובעיקר מגיעים להתרשם מהמקום עצמו שבו מגדלים את הירקות והפירות.

 

ספורט, זה מאוד ברור, פשוט תהיו פעילים. בכל דרך שתבחרו, העיקר תזיזו את עצמכם ואין צורך להגזים לרמה של להתיש את עצמכם לגמרי.

תעשו ספורט שכיף לכם לעשות, שאתם נהנים ממנו ובמסגרת הזמן והיכולת שלכם. זה לא אמור להיות משהו שיוצר לכם עוד לחצים, כי אז, מה עשינו בזה?

 

לטבע יש אפקט מאוד מרגיע על הגוף. להקדיש קצת זמן להתבונן על הטבע ולהתפעל ממנו, ללכת על הדשא יחפים, לחבק עצים או כל דבר תחליטו. זה לא באמת משנה כל עוד זה עושה לכם טוב ומרגיע אתכם.

 

ושמירה של התדר שזה הדבר הכי מאתגר כרגע בעיניי, כי כל התקופה המטרללת הזאת די מפחידה ומלחיצה. היא שינתה את כל השיגרה שלנו. חלק מהאנשים הגיעו למצב של עוני, ומנגנוני ההישרדות נכנסים לפעולה.

אז מה אני ממליצה?

יש פה קונפליקט, כי בניגוד לאנשים שמאמינים שחייבים להתמקד רק במה שעושה טוב בלבד, אני חושבת שזה כן חשוב לדעת מה קורה מסביב, כדי לשמור על עצמכם ועל האנשים שסביבכם.

הדברים שמגלים תוך כדי למידה של מה שקורה, לא ממש נחמדים. האמת היא שהם יכולים ממש לנפץ את האמון בהכל ואפילו ליצור סוג של טראומה מסויימת, אבל, כן חשוב לדעת את זה על מנת להישמר.

ברגע שאתם מרגישים שאתם יודעים מספיק אל תחשפו לתכנים האלה על בסיס קבוע אם אתם מרגישים שזה ממש מוריד את מצב הרוח שלכם והתדר שלכם.

 

אני מבחירה כן עוסקת בזה מתוך רצון לידע כמה שיותר אנשים, אבל כן דואגת לשמור על עצמי על ידי זה שיש לי זמן שאני מתנתקת מכל הג'יפה הזה ועושה דברים שעושים לי טוב ועל זה כבר דיברנו בעבר בכמה ובכמה הזדמנויות.

 

התדר הזה שאתם נמצאים בו, התמונות בראש שתיצרו ואנחנו כל הזמן יוצרים כאלה תמונות אם במודע או לא, ישפיעו על איך שהמוח שלכם ינצח על כל הגוף. הוא יקבע איזה חומרים הוא מפריש יותר ואיזה פחות. האם זה יהיה יותר מהסוג ההישרדותי או מהסוג שעוזר לגוף שלכם להמשיך בתהליכים שעוזרים לו לפעול בצורה טובה.

 

 

משהו חזק מאוד שברוס אמר וחשוב לזכור אותו, זה שהגנים שלנו הם רק הבלופרינט שלנו, תוכנית האב, אבל מה שקובע הוא איך אנחנו משתמשים בתוכנית האב הזאת וזה מבוסס על התודעה שבה אנחנו נמצאים.

 

 

אנחנו חיים בעולם היצירה, אבל הבעיה היא שאנחנו לא מודעים שהיצירה שלנו מושפעת על ידי אחרים. דברים שאנחנו נחשפים אליהם משפיעים עלינו. דברים שאמרו לנו מגיל צעיר והדרך בה התנהגו אלינו עיצבו אותנו להיות האדם שאנחנו היום.

שימו לב שאתם לוקחים את הכוח שלכם בחזרה ומאפשרים לעצמכם לחיות לא מתוך תגובה למציאות, אלא מתוך פעולות שאתם עושים כדי להחזיר את הכוח של חייכם לעצמכם.

ניתן גם להאזין ולהוריד את הפרקים דרך…

Don`t copy text!
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן